صفحه اصلی > کتابخانه جدید > درباره کتابخانه 

درباره کتابخانه

کتابخانه دانشکده دندانپزشکی در سال 1391به صورت ادغام با کتابخانه بیمارستان زنان زایمان شریعتی با انتقال تعداد  622  جلد کتاب دندانپزشکی از محل کتابخانه مرکزی دانشگاه شروع به کار کرد و به تدریج با افزایش فعالیت های آموزشی و پژوهشی دانشکده،کتابخانه نیز به تبع آن رشد یافت تا اینکه در سال 1395 با انتقال بیمارستان شریعتی و بازسازی کتابخانه قبلی و احداث یک سالن جدید در مقابل آن کتابخانه دانشکده دندانپزشکی مستقل گردید.

ساختمان کتابخانه

در حال حاضر با مساحتی حدود   300 مترمربع در طبقه اول ساختمان اداری مشتمل بر دو سالن مطالعه با ظرفیت  70 نفر،بخش امانت،مخزن و پایان نامه ها قرار دارد.این کتابخانه با دارا بودن سه دستگاه کامپیوتر دارای مرکز اینترنت می باشد.

مجموعه کتابخانه

شامل منابع ارزشمند تخصصی و عمومی دندانپزشکی و علوم پایه است.این مجموعه شامل 2300جلد کتاب فارسی و لاتین،86عددCDآموزشی،163نسخه پایان نامه می باشد.

شرایط عضویت

کلیه دانشجویان و اساتید و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به شرط عضویت در نرم افزار کتابخانه های دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان مجاز به استفاده از مجموعه کتب کتابخانه می باشد.

 

 

اهداف و برنامه ها ی کتابخانه دانشکده دندانپزشکی بندرعباس:

در راستاي اهداف آموزشي و پژوهشي دانشگاه علوم پزشكی هرمزگان و تجهيز دانشگاه به جديدترين منابع و دستاوردهاي علمي، کتابخانه دانشکده دندانپزشکی با تقويت آموزش ، وفعاليتهاي پژوهشي  و حمايت ازتلاشهاي دانش پژوهان ،اساتید وکارکنان در جهت ارتقاي سلامت ، از طريق تهيه، توسعه و تسهيل دسترسي  به منابع و اطلاعات علمي مورد نياز و مديريت بهره برداري از اين منابع در تحقق این اهداف و برنامه ها همگام می باشد .

1-ارتقای سطح رضایتمندی از کتابخانه 

 ۲-  ارتفاء كمي و كيفي خدمات كتابخانه اي و اطلاع رساني در كتابخانه .

۳-  آموزش وتوانمندسازی پرسنل كتابخانه با هدف تخصصي نمودن بخش هاي مختلف كتابخانه و بهينه سازي  كيفيت ارائه خدمات كتابخانه اي و آموزش و آشنایی بهره گیران جهت استفاده از کتابخانه و منابع اطلاعاتی آن .

4-برقراری ارتباط مداوم و منظم با ستاد امورکتابخانه های دانشگاه علوم پزشکی جهت نصب نسخه های جدید نرم افزار جامع كتابخانه یا ويرايش آن به منظور استانداردسازی خدمات کتابخانه ای ، گسترش کمی و کیفی پايگاه هاي الکترونیکی جديد در حوزه دندانپزشکی، عضویت و سایر خدماتی که به صورت متمرکز یا نیمه-  متمرکز در ارتباط با آن کتابخانه صورت می گیرد . 5- برقراری ارتباط مستمر با ستاد امورکتابخانه های دانشگاه علوم پزشکی به منظور تامین منابع اطلاعاتی مورد نیاز کاربران 6- ادامه و تکمیل روند  فهرستنويسي، رده بندي و آماده سازي منابع اطلاعاتی  فارسي و لاتين كتابخانه..

7شرکت در کارگاه های آموزشی به منظور به روز نمودن اطلاعات و خدمات کتابخانه ای.

8--  تهیه و تأمین منابع مورد نیاز گروه های مختلف آموزشي دانشکده دندانپزشکی  .

9- وجين و رف خوانی دوره ای منابع  اطلاعاتی کتابخانه به منظور ارزیابی و بروز نمودن كتابها و منابع اطلاعاتی  موجود در کتابخانه دانشکده دندانپزشکی  .